Některé z receptur směsí, které znaly starodávné civilizace, se dochovaly až do dnešních dní. V péči o krásu se často používaly nejrůznější rostliny. Bylo tomu tak i v případě egyptských královen a faraonů. Olej faraonů je proslulý pro své vynikající účinky na pleť.

Olivový olej

Nevím, zda byl olej takto nazýván i ve své době, ale já jej budu nazývat “vzácným olejem faraónů”. Jeho základem je olivový olej, který je velmi bohatý na vitamín E. Pokožka jej velmi dobře snáší, nezpůsobuje žádné nežádoucí vedlejší účinky a dává kůži pocit péče a jemnosti na omak, aniž by zanechával mastnou stopu. Proto je vynikajícím prostředkem pro regeneraci suché a zralé pokožky a výbornou prevencí proti vráskám.

Vůně pomerančových květů

Chceme-li dodat tomuto hydratujícímu oleji jemnou senzuální vůni, můžeme do něj přidat několik kapek esenciálního oleje z neroli, který se vyznačuje jemnou a pronikavou vůní pomerančových květů (5 kapek na 10 ml). Nerolový olej se známý pro své silné protistresové účinky. Působí antidepresivně a je to jeden z nejlepších esenciálních olejů, pokud potřebujeme zmírnit úzkost či jiné emocionální potíže.

Ale to není vše! Tato esence má vyhlazující, regenerující a omlazující účinky na zralou pleť a její subtilní vůně působí rovněž jako excelentní afrodiziakum.

Uklidňující účinky oleje faraonů

Vyzkoušejte tento olej na masáž obličeje, krku nebo i dekoltu, což je rovněž velmi citlivá oblast. Je to velmi jednoduché a přitom velice příjemné! Můžete si s ní natírat samozřejmě i ruce.

Jen pozor, používejte tento olej výhradně navečer, neboť esenciální olej z neroli je fotozensibilizující a na přímém slunci může zapříčinit spáleninu. Navíc napomáhá s usínáním.

Olivový olej můžeme nahradit arganový olejem. Do základového rostlinného oleje můžete přidat namísto nerolového i jiný esenciální olej, který máte rádi. Nebojte se experimentovat!


Zdroj:
Huile précieuse des pharaons
L’huile précieuse des pharaons

Leave a Reply