Múládhára, což znamená “kořen”, je první v sedmistupňovém čakrovém systému dle hinduistické tantry. Nachází se v základně páteře, na úrovni perinea, neboli hráze.

V hinduistické kultuře je tato čakra považována za základní, hlavní. Směřuje k zemi, živlu, se kterým se váže, a je spojena s čichem. Jde o základnu naší vitální energie, neboť umožňuje organismu sbírat proudy energie, síly a vitality, které vycházejí ze země.

Tato čakra je energetický bod sexuality a plození. Řídí také strukturu a stabilitu těla, neboť je spojena s celým kosterním a svalovým systémem. Jde o klíčový prvek rovnováhy těla, které tak obdařuje silou a vytrvalostí.

Jestliže kořenová čakra nefunguje dostatečně, můžeme pociťovat nejistotu, neopodstatněné obavy a pochybnosti, bolest ze změn, které nemůžeme ovládnout, materiální problémy, které se nám nedaří vyřešit. K dalším příznačným obtížím patří nezájem, potíže s koncentrací, unikání z reality, pasivita. Naopak, pokud je kořenová čakra až příliš rozvinutá, budeme mít sklon k přehánění ve všech oblastech, ať už jde o materiální nadbytek, potřebu intenzivních fyzických potěšení, ale také závislost na drogách, hyperaktivitu, vztek, násilí, absenci šlechetnosti.


Esenciální oleje pro vyrovnání kořenové čakry

Pokud potřebujete harmonizovat kořenovou čakru, napomohou vám esenciální oleje (EO) s dřevitou a teplou vůní.

Esenciální olej pačuli
Esenciální olej myrha
Esenciální olej atlaský cedr
Esenciální olej hřebíček
Esenciální olej skořice
Esenciální olej vetiver
Esenciální olej nard
Esenciální olej tea tree


Synergická směs pro harmonizaci kořenové čakry

Vdechování specifických esenciálních olejů může výrazně přispět ke zlepšení našeho mentálního rozpoložení, ale také vitálních funkcí našeho organismu.

Níže najdete synergickou směs, která se vyznačuje sladce dřevitou vůní. Můžete ji doma rozptylovat 3-4 denně po deseti minutách.

Do lahvičky o objemu 10 ml přidejte:

20 kapek esenciálního oleje vetiver
20 kapek esenciálního oleje nard
10 kapek esenciálního oleje pačuli
20 kapek esenciálního oleje myrha
30 kapek esenciálního oleje atlaský cedr
20 kapek esenciálního oleje levandule

Směs dobře promíchejte a poté kápněte 4 – 5 kapek do ultrazvukového aromadifuzéru. Dopřejte si chvíli relaxace, tak, abyste mohli vstřebat maximum pozitivních účinků, které esenciální oleje nabízejí.


Zdroj:
Les huiles essentielles pour le chakra Racine

Leave a Reply